BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

Duyurular
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimi

Başkent Üniversitesi tarafından düzenlenen Başkent’te Kadınlar Haftası kapsamında Çankaya Belediyesi ortaklığıyla Ankaralı kadınlara Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimi verildi.

3 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilen eğitim Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Salonu’nda düzenlendi. Başkent Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Merkezi TOCAM ve Başkent Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü BÜKİK tarafından düzenlenen 8 Mart etkinlikleri kapsamındaki eğitimden önce Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Tasarım Bölümü tarafından hazırlanan “Türkiye’nin Kadınları Afiş Sergisi”nin açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nermin Yeniköse, Başkent Ünivesitesi’nin kadın istihdamındaki öncü rolünden bahsetti ve kadınların güçlenmesinin önemine değindi.

Aralarında Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Prof. Dr. Nermin Yeniköse’nin de bulunduğu Başkent Üniversitesi öğretim üyeleri; Prof. Dr. Özcan Yağcı, Dr. Öğretim Üyesi Ceyda Kuloğlu, Dr. Öğretim Üyesi Lale Şıvgın Dündar, Dr. Öğretim Üyesi Hatike Dilara Ağaoğlu Canay, Dr. Öğretim Üyesi Fisun Sözen, ve Öğretim Görevlisi Arzu Fırlarer eğitim programında yer alan isimler oldu. Medyada kadın temsilinden, kadın haklarına, aile içi iletişimden girişimciliğe kadar pek çok konunun ele alındığı eğitim programına katılanlara katılım sertifikası verildi.

Eğitim programına ek olarak Başkent Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Burcu Arıcı’nın sunumuyla Anadolu Kadın Başlıkları Defilesi düzenlendi. Sergi, eğitim ve defile ile gerçekleşen etkinlik Ankaralı kadınların yoğun ilgisiyle son buldu.