BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

Görsel Standartlar

BÜ-KİK Tasarım Birimi, Üniversite’nin tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesinde ihtiyaç duyulan profesyonel tasarım desteğini sunar. Birim sorumlusu, yürütülen tasarım faaliyetlerini İletişim ve Tasarımı Bölüm Başkanlığı ile işbirliği ve koordine içinde Bölüm’ün olanaklarından faydalanarak gerçekleştirir. Bu çerçevede, BÜ-KİK Tasarım Birimi, kurum logolarını, etkinlik ve tanıtım afişleri ile ilgili tüm tanıtım dosyalarını sisteme yükleyerek kurum içi paydaşlarının kullanımına açar.

 


 

Başkent Üniversitesi Görsel İletişim Standartları Kitapçığı

Başkent Üniversitesi Görsel İletişim Standartları Kitapçığı, Üniversitemizi tanıtırken sizlere yol göstermek üzere hazırlanmış olup Başkent Üniversitesi kurumsal kimliğini oluşturan ilkelerle ilgili açıklamaları içermektedir. Kitapçıkta yer alan her ayrıntı Başkent Üniversitesi kimliğini tamamlayıcıdır ve tutarlı bir biçimde kullanılması büyük önem taşımaktadır. Hazırlanan tüm tanıtım çalışmaları Başkent Üniversitesi Kurumsal Kimlik Kitapçığı içerisinde yer alan kurallara göre hazırlanmalıdır.

 

Görsel İletişim Standartları Kitapçığı'nı buradan indirebilirsiniz.

 


 

Üniversite Tanıtım Materyalleri

Başkent Üniversitesi Tanıtım Materyalleri 3 konsept olarak ekte kullanıma sunulmaktadır. Hazırlanan 3 konsepti ilgili linklerden indirebilirsiniz. Konsept bileşenlerini doğru kullanmak için sisteminizde Gotham font ailesi yüklü olması gerekmektedir.

    

 


 

Başkent Üniversitesi Logosu

Başkent Üniversitesi’nin resmi logosu Görsel İletişim Standartları kitapçığında bulunan kurallara göre kullanılmalıdır.

Başkent Üniversitesi Türkçe Logo dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Başkent Üniversitesi İngilizce Logo dosyasını buradan indirebilirsiniz.

EPS dosyaları tasarım programlarında baskı alınacak işler için kullanılmalıdır. JPG dosyaları sunum, web sitesi, word belgesi gibi kullanımlar için hazırlanmıştır. PNG dosyaları sunum, web sitesi, word belgesi gibi kullanımlar için zemini boş (transparan olarak) hazırlanmıştır.

 


 

Antetli ve Sunum

Başkent Üniversitesi Kurumsal Kimlik çalışmaları kapsamında hazırlanan kurumsal kimlik bileşenlerinden olan antetli kağıt ve powerpoint sunumuna buradan ulaşabilirsiniz. 

Antetli ve Sunum dosyasını buradan indirebilirsiniz.

 


 

Tütünsüz Kampüs

Tütünsüz Kampüs Logo dosyasını buradan indirebilirsiniz.