BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

Görsel Standartlar

BÜ-KİK Tasarım Birimi, Üniversite’nin tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesinde ihtiyaç duyulan profesyonel tasarım desteğini sunar. Birim sorumlusu, yürütülen tasarım faaliyetlerini İletişim Tasarımı Bölüm Başkanlığı ile işbirliği ve koordine içinde Bölüm’ün olanaklarından faydalanarak gerçekleştirir.

Bu çerçevede, BÜ-KİK Tasarım Birimi, kurum logolarını, etkinlik ve tanıtım afişleri ile ilgili tüm tanıtım dosyalarını sisteme yükleyerek kurum içi paydaşlarının kullanımına açar.

Hazırlanan 3 konsepti ilgili linklerden indirebilirsiniz. Konsept bileşenlerini doğru kullanmak için sisteminizde Gotham font ailesi yüklü olması gerekmektedir.

Hazırlanan tüm tanıtım çalışmaları Başkent Üniversitesi Kurumsal Kimlik Kitapçığı içerisinde yer alan kurallara göre hazırlanmalıdır.

 

Başkent Üniversitesi Görsel İletişim Standartları Kitapçığı

Başkent Üniversitesi Görsel İletişim Standartları Kitapçığı, Üniversitemizi tanıtırken sizlere yol göstermek üzere hazırlanmış olup, Başkent Üniversitesi kurumsal kimliğini oluşturan ilkelerle ilgili açıklamaları içermektedir.

Kitapçıkta yer alan her ayrıntı Başkent Üniversitesi kimliğini tamamlayıcıdır ve tutarlı bir biçimde kullanılması büyük önem taşımaktadır.

"Görsel İletişim Standartları Kitapçığı V.5" buradan indirebilirsiniz.

 

Üniversite Tanıtım Materyalleri

Başkent Üniversitesi Tanıtım Materyalleri 3 konsept olarak ekte kullanıma sunulmaktadır.

    

 

Başkent Üniversitesi Logosu

Başkent Üniversitesi’nin resmi logosu Görsel İletişim Standartları kitapçığında bulunan kullanım kurallarına göre kullanılmalıdır.

Başkent Üniversitesi Logo (Türkçe) buradan indirebilirsiniz.

Başkent Üniversitesi Logo (İngilizce) buradan indirebilirsiniz.

EPS dosyaları tasarım programlarında baskı alınacak işler için kullanılmalıdır. JPG dosyaları sunum, web sitesi, word belgesi gibi kullanımlar için hazırlanmıştır. PNG dosyaları sunum, web sitesi, word belgesi gibi kullanımlar için zemini boş (transparan olarak) hazırlanmıştır.

 

Antetli ve Sunum

Bu alanda Başkent Üniversitesi Kurumsal Kimlik çalışmaları kapsamında hazırlanan kurumsal kimlik bileşenlerinden olan antetli kağıt ve powerpoint sunumuna buradan ulaşabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için tanımlı bir kullanıcı olmanız gerekmektedir. Eğer kaytlı bir kullanıcı iseniz (BÜKİK fakülte temsilcisi) sisteme giriş yapmak için Başkent Üniversitesi personelini için tanımlanmış eposta kullanıcı adı ve şifrenizi kullanmanız gerekmektedir.

"Antetli ve Sunum" buradan indirebilirsiniz.

 

Tütünsüz Kampüs

"Tütünsüz Kampüs Logo" buradan indirebilirsiniz.