Sıkça Sorulan Sorular

Kurumsal iletişim koordinatörlüğü kapsamında yürütülen birimler hakkında sıkça sorulan soruları burada bulabilirsiniz.

Planlanacak faaliyetlerin Başkent Üniversitesi’nin misyonu, vizyonu, temel yaklaşımları, değerleri ve geleceğe ilişkin amaç ve hedefleri ile birlikte hareket etmesi gerekmektedir. Bu nedenle BÜ-KİK Stratejik Planlama Birimi tarafından önerilecek faaliyetler, ulusal ve uluslararası tüm taraflar için yön ve amaç birliğini ifade eden net mesajlar içeren Başkent Üniversitesi Stratejik Planı (2016-2023) doğrultusunda hazırlanmıştır.

  1. Yaratıcılık
  2. Yenilikçilik
  3. Girişimcilik
  4. Uluslararasılaşma olarak göze çarpmaktadır

Stratejik Planda öne çıkan anahtar kelimeler (yaratıcılık, yenilikçilik, girişimcilik ve uluslararasılaşma) doğrultusunda planlanması beklenmektedir. BÜ-KİK tarafından düzenlenecek olan “Başkent Üniversitesi 25. Yıl Etkinlikleri” Fakülte, MYO, Birim ve Koordinatörlüklerin de desteğini alarak bir fikir/ öneri havuzu oluşturmak üzere bir form hazırlanmıştır. Bu şekilde birimlerin sağlayacağı katkıların ve üniversiteden bu konulardaki beklentilerinin öğrenilmesi amaçlanmaktadır.

BÜ-KİK Web sitesinde bulunan “formlar” bölümünden anketi indirebilir ve önerilerinizi bukik@baskent.edu.tr adreslerine iletebilirsiniz.

BÜ-KİK Websitesinde bulunan “Görsel Standartlar” bölümünden Başkent Üniversitesi Kurumsal Kimlik Kitapçığını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Görsel standartlara uygunluk için destek talebinizi Üniversitenin kullandığı elektronik belge yönetim sistemi (ebys) üzerinde yazılı olarak İletişim Fakültesi Dekanlığı’na yapabilirsiniz.

BÜ-KİK websayfasında “Görsel Standartlar” başlığı altında temel şablonlar arşivlenmektedir. Bu tasarımlara ulaşabilmek için biriminizin BÜ-KİK Temsilicisi ile irtibata geçebilirsiniz. Talebiniz üzerine kendilerine sağlanan şifre ile websitesinden gerek duyduğunuz şablon tasarımlarını sizin için indirebilirler.

Hazır şablonların nasıl kullanılacağına dair BÜ-KİK Tasarım Birimi’nin düzenleyeceği ve websitesinde duyuracağı uygulamalı eğitime katılabilirsiniz.

BÜ-KİK Tasarım Birimi, Üniversite’nin tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesinde ihtiyaç duyulan profesyonel tasarım desteğini sunar. Birim sorumlusu, yürütülen tasarım faaliyetlerini İletişim Fakültesi, İletişim Tasarımı Bölüm Başkanlığı ile işbirliği ve koordine içinde Bölüm’ün olanaklarından faydalanarak gerçekleştirir. Başkent Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’ne yönelik kurum içi taleplerinizi Üniversitenin kullandığı elektronik belge yönetim sistemi (ebys) üzerinde yazılı olarak İletişim Fakültesi Dekanlığı’na yapabilirsiniz. Formlar kısmındaki “İş talep formları” bağlantısına tıklayarak Word (doc) formatında indirebileceğiniz konu ile ilgili formlar (yeni tasarım, E- duyuru ve Haber Bildirim vb.) ebys sistemi üzerinden yapılan taleplerinize eklenmelidir.

Formlar bölümünden indireceğiniz Program Öneri Formu‘nu doldurup bize yollayabilirsiniz. Program öneriniz yeni yayın dönemi başında (Güz ve Bahar dönem başları) veya ihtiyaca göre daha erken bir tarihte değerlendirmeye alınacaktır.

Ankara merkezinde 104.2 frekansından, veya radyo.baskent.edu.tr adresinden konumunuzu seçerek (Kampüs İçi / Kampüs Dışı) radyomuzu dinleyebilirsiniz.

Facebook: facebook.com/1042radyobaskent/
Twitter: radyobaskent_
Instagram: radyobaskent