BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

Sık Sorulan Sorular

Başkent Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü (BÜKİK) tarafından faaliyetlerin çıkış noktası nedir?

Planlanacak faaliyetlerin Başkent Üniversitesi’nin misyonu, vizyonu, temel yaklaşımları, değerleri ve geleceğe ilişkin amaç ve hedefleri ile birlikte hareket etmesi gerekmektedir. Bu nedenle BÜKİK Stratejik Planlama Birimi tarafından önerilecek faaliyetler, ulusal ve uluslararası tüm taraflar için yön ve amaç birliğini ifade eden net mesajlar içeren Başkent Üniversitesi Stratejik Planı (2016-2023) doğrultusunda hazırlanmıştır.

 


 

Başkent Üniversitesi’nin Stratejik Planında öne çıkan ve BÜKİK faaliyetlerine de kaynak oluşturan temel kavramlar nelerdir?

Yaratıcılık, Yenilikçilik, Girişimcilik, Uluslararasılaşma olarak göze çarpmaktadır.

 


 

Başkent Üniversitesi Görsel Standartlarına dair bilgileri nereden bulabilirim?

BÜKİK web sitesinde bulunan “Görsel Standartlar” bölümünden Başkent Üniversitesi Kurumsal Kimlik Kitapçığını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 


 

Birimim hazırladığı materyallerin bu standartlara uygun olup olmadığına nasıl emin olabilirim?

Görsel standartlara uygunluk için destek talebinizi Üniversitenin kullandığı elektronik belge yönetim sistemi (ebys) üzerinde yazılı olarak İletişim Fakültesi Dekanlığı’na yapabilirsiniz.

 


 

Kurumsal Kimlik Kitapçığına uygun olarak tasarlanmış hazır tasarım şablonlarına (antetli kâğıt, power point sunum şablonu, afiş gibi) nasıl ulaşabilirim?

BÜKİK web sayfasında “Görsel Standartlar” başlığı altında temel şablonlar arşivlenmektedir. 

 


 

Hazır şablonları nasıl kullanacağım?

Hazır şablonların nasıl kullanılacağına dair BÜKİK Tasarım Birimi’nin düzenleyeceği ve websitesinde duyuracağı uygulamalı eğitimlere katılabilirsiniz.

 


 

Görsel Standartlara uygun tasarım taleplerimi size nasıl ulaştırabilirim?

BÜKİK Tasarım Birimi, Üniversite’nin tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesinde ihtiyaç duyulan profesyonel tasarım desteğini sunar. Birim sorumlusu, yürütülen tasarım faaliyetlerini İletişim Fakültesi, İletişim ve Tasarımı Bölüm Başkanlığı ile işbirliği ve koordine içinde Bölüm’ün olanaklarından faydalanarak gerçekleştirir. Başkent Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’ne yönelik kurum içi taleplerinizi Üniversitenin kullandığı elektronik belge yönetim sistemi (EBYS) üzerinde yazılı olarak İletişim Fakültesi Dekanlığı’na yapabilirsiniz. Formlar kısmındaki “İş talep formları” bağlantısına tıklayarak Word (doc) formatında indirebileceğiniz konu ile ilgili formlar (yeni tasarım, E- duyuru ve Haber Bildirim vb.) EBYS üzerinden yapılan taleplerinize eklenmelidir.

 


 

104.2 Radyo Başkent’te program yapmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Formlar bölümünden indireceğiniz Program Öneri Formu‘nu doldurup bize yollayabilirsiniz. Program öneriniz yeni yayın dönemi başında (Güz ve Bahar dönem başları) veya ihtiyaca göre daha erken bir tarihte değerlendirmeye alınacaktır.

 


 

104.2 Radyo Başkent Kampüs Haberleri’nde haber veya duyurumuzun yer almasını istiyoruz, ne yapmalıyız?

104.2@baskent.edu.tr adresine, değerlendirilmek üzere e-posta atabilirsiniz.

 


 

104.2 Radyo Başkent’i nasıl dinleyebilirim?

Ankara merkezinde 104.2 frekansından, veya radyo.baskent.edu.tr adresinden konumunuzu seçerek (Kampüs İçi/Kampüs Dışı) radyomuzu dinleyebilirsiniz.

 


 

104.2 Radyo Başkent’i sosyal medyada nasıl takip edebilirim?

Facebook: facebook.com/1042radyobaskent/

Twitter: radyobaskent_

Instagram: radyobaskent

 


 

104.2 Radyo Başkent hakkında önerilerimi nereye bildirebilirim?

104.2@baskent.edu.tr adresine e-posta atabilirsiniz.