BÜKİK Fotoğraf Bankası

Sürekli güncellenmekte olan “Fotoğraf Bankası” sizlerin tasarımlarınızı, kurumsal sunumlarınızı, sosyal medya paylaşımlarınızı hazırlarken yararlanabileceğiniz, Başkent Üniversitesini temsil eden imajlardan oluşmaktadır.

 

“Fotoğraf Bankası Klasör”  butonuna tıkladığınızda karşınızda “fotoğraflar” klasörü çıkacaktır. Fotoğraflar, bina adları ve doğa gibi konularına göre gruplanmış klasörlerin altında bulunmaktadır. Eğer kullanacağınız fotoğrafın belirli bir binaya ait olmasını istiyorsanız bu sistemi kullanabilirsiniz.

 

Örnek  Klasör Yolu:

Bağlıca Kampüs – Kütüphane

Bağlıca Kampüs – Heykel

 

Fotoğraflar üzerine tıklanıldığında belirmektedir. Fotoğrafların adlarının yazdığı sırada, en sonda bulunan “indir” ikonuna tıklayarak fotoğrafları bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca bir klasördeki tüm fotoğrafları indirmek istiyorsanız, fotoğraf klasörüne girdikten sonra sağ üstte yer alan “indir” butonuna tıklayabilirsiniz.

 

“Fotoğraf Bankası Etiket” bölümünde ise sistemdeki fotoğraflar içeriklerine göre etiketlenmiş halde arşivlenmektedir. Butona tıkladığınızda ulaşabileceğiniz tüm fotoğraflar gözükmektedir. Buradan beğendiğiniz fotoğraflara sağ tıklayıp sözkonusu fotoğrafı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

Etiket ile fotoğraf aramak için, sağ üst taraftaki “arama” ikonuna tıklayınız. Açılan penceredeki “Etiket” bölümüne gidiniz. Etiket bölümünde “var olan etiketleri seçiniz” seçeneğini tıklayınız. Seçtiğiniz bölümün hemen altında boş bir bölüm açılacaktır. Buraya tıkladığınızda karşınıza var olan etiketler çıkacaktır. Buradan uygun olan etiketi seçip fotoğraflara bakabilirsiniz.

 

Örnek etiketler:

Jenerik (Göze hoş gelen Başkent Üniversitesi fotoğrafları için)

Kış (Kampüse kış mevsiminde karlar altında gösteren fotoğraflar)

Bahar (Kampüste ağaçların çiçek açtığı fotoğraflar)